SŁONECZNY DOM

W Słonecznym Domu dzieci mają dużo możliwości zabawy. Dla maluchów jest olbrzymia piaskownica w której powstają nie tylko baby z piasku, ale tory i tunele, a nawet rwące strumyki, bo wystarczy tylko przeciągnąć wąż ogrodowy a zabawa nie zna końca. Na naszej wiekowej czereśni wieszamy różne huśtawki, służy ona też do wspinania i przesiadywania na gałęzi.

Olbrzymi trawnik (400m kw) to miejsce do grania w piłkę nożną, siatkową, czy w badmintona oraz do zabawy w berka.

Mamy też miejsce na ognisko, gdzie pieczona kiełbaska smakuje najlepiej. Dla fanów grilla też się on znajdzie.

Taras to świetne miejsce do zabaw kreatywnych, gdzie małe rączki mogą brudzić się do woli i tworzyć niezapomniane prace, które później mogą wyschnąć na sznurku do suszenia bielizny.

Nasze winogrona zwisają na tarasie gdzie wystarczy wyciągnąć rękę, żeby zerwać sobie kiść. Nasza piaskownica też jest otoczona winoroślą, więc można sobie podjadać bawiąc się z dziećmi. Najlepiej smakują czereśnie prosto z drzewa, których smak znają nasi goście czerwcowi i lipcowi. A to wszystko dzięki owadom, które wykonują swoją pracę na wiosnę😊

W naszym ogrodzie można spotkać różne zwierzęta, a to żaba wskoczy do pustego koszyka, a to ślimak podgryza sobie liście winogron, a w skalniaczkach wygrzewają się jaszczurki. Lubimy też ryby z mazurskich jezior, które można samemu złowić, albo kupić świeżutkie tak jak ten sandacz, który jeszcze w nocy pływał w Śniardwach.

Jezior Sułtapie Małe jest 600 m od Słonecznego Domu. Krótki spacer i już jesteśmy nad jeziorem. Siłownia z widokiem na jezioro to tylko u nas na Mazurach. Leżaki ociosane z sosnowych bali zapraszają do relaksu. Tutaj można zarzucić wędkę oraz poczuć smak dzikich plaż na Mazurach.

Tuż za bramą Słonecznego Domu jest lasek i łąki, gdzie można znaleźć poziomki i grzyby. Droga prowadzi przez stary wiadukt do poniemieckiego mostu wysadzonego podczas wojny, który warto zobaczyć.Napisz do nas