MRĄGOWO

ATRAKCJE W MRĄGOWIE

Mrągowo – to stolica festiwali i mnóstwa imprez kulturalnych, latem prawie w każdy weekend w amfiteatrze mają miejsce takie wydarzenia jak Mazurska Noc Kabaretowa, Disco pod Żaglami, Festiwal Kultury Kresowej, itd. czy najważniejsza impreza regionu Piknik Country. Podczas wypoczynku w Mrągowie (tutaj) warto wybrać się na jedną z nich i skorzystać z doskonałej zabawy oraz rozrywki.

Mapa Mrągowa http://www.mapa-online.pl/mapa,Mragowo.html Wszystkie odległości podane są od Słonecznego Domu.

Muzeum Sprzętu Wojskowego Tylko w odległosci 700 m . Jedyne miejsce w Polsce północno-wschodniej z tak bogatą kolekcją historycznych pojazdów wojskowych. http://muzeum.mragowo.pl/

Ekomarina 4 km, ul. Jaszczurcza Góra . Plaża z pomostami i ratownikami. Super plac zabaw, boiska do siatki, kosza, stoły do ping-ponga. Wypożyczalnia sprzętu wodnego. Restauracje i bary. Ścieżka ekologiczna prowadząca do Źródełka Miłości- miejsce, które każda para powinna odwiedzić.

Amfiteatr4 km ul. Jaszczurcza Góra. Piękna promenada prowadzi nas wzdłuż Jeziora Czos od Ekomariny do Amfiteatru, gdzie znajduje się urokliwa kawiarnia Estrada.

Mrongoville – Miasteczko Country4,5 km Wioska indiańska, miasteczko country- atrakcje dla dzieci i dorosłych. Restauracje, bary i koncerty http://www.mrongoville.pl/

Lemur Park – 4 km park linowy na powierzchni 1ha w lesie nad rzeką Dajną. Cztery trasy o różnym stopniu trudności, 41 przeszkód, specjalna trasa dla dzieci. Park sąsiaduje z miasteczkiem westernowym Mrongoville. http://www.lemurpark.pl/park-linowy/mragowo

Ratusz i Molo 2 km W samym centrum Mrągowa jest zabytkowy ratusz oraz deptak z molem, z którego odpływają tramwaje wodne w kierunku Amfiteatru. W Gościńcu Molo można zjeść obiad albo deser.

CUKIERNIA Kawiarnia „IGLOO” -2 kmNajlepsze naturalne lody i desery w mieście! Tylko tu jemy lody 🙂 ul. Ratuszowa 2, Mrągowo.

Mrągowo Rowerowo – od Słonecznego Domu prowadzą trasy rowerowe. Przyjemna przejażdżka wzdłuż promenady nad J. Czos, albo bardziej wymagające trasy opisane szczegółowo w przewodniku dostępnym w Mrągowskiej Informacji Turystycznej.

Hotel Mrongovia –Resort&Spa – 4 km Basen i spa. https://mragoworesort.pl/

GÓRA CZTERECH WIATRÓW4km – położona jest na półwyspie nad jeziorem Czos. Góra jest wspaniałym punktem widokowym, z którego roztacza się przepiękna panorama Mrągowa i jego okolic. Doskonała na wycieczkę pieszą lub rowerową. Znajduje się tam nasz ulubiona, spokojna plaża z widokiem na Wyspę Miłości.

Zimą G4W oferuje trasy zjazdowe dla narciarzy, zapewnia instruktorów i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Stok jest oświetlony po zmierzchu http://www.gora4w.com.pl/Napisz do nas